Ana Arı Satışı

0
304
Ana Arı Satışı

Ana Arı Gen olarak sitemizde düzenli olarak ana arı satışı yapılmaktadır. Nisan ayının ilk haftası gibi başlar ve Ekim ayına kadar bu satışlarımız devam etmektedir. Aynı zamanda ana arı satışı yanında normal çerçeveli olarak diğer arı adı ile paket arı satışımızda bulunmaktadır. Ana arı sipariş vermek için sipariş formu vasıtası ile verebilir ve ana arı hakkında bilgiler edinmek için aşağıdaki yazdıklarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ana Arı Satışı 1

Arılar, sadece bal üretmekle değil; ekolojik olarak da doğaya pek çok katkı sunmaktadırlar. Bu nedenle üretilmeleri belli destekler kapsamına girmektedir. Ancak üretim imkanı ve tecrübesi olmayan arıcılar satın alma yöntemi ile de ana arı sahibi olabilmektedirler. Ana arı alırken dikkat edilmesi gereken bazı belli noktalar bulunmaktadır. Arı yetiştiriciliği görüldüğü kadar kolay bir işlem değildir. Bu nedenle bütün arıların etrafında toplandığı ve koloninin güvenliğini sağlayan ana arıların alımı yapılırken pek çok noktaya dikkat edilmelidir.

Ana Arı Hangi Bölgelerde Satılmaktadır?
Arıcılıkta belli mevsimsel özelliklere bağlı olarak yapılmaktadır. Bu nedenle de her yerde arı yetiştiriciliği yapılamaz. Karniyol, belfast, kafkas, Anadolu, Yığılca ve İtalyan ana arı gibi pek çok çeşit bulunmaktadır. Bu arılar mevsimsel ve iklimsel değişiklikleri bulunan çeşitlerdir.

Örnek olarak; Trakya iklimi arı yetiştiriciliğinin yaygın olduğu bir bölge değildir. Aralıklı olarak yapılmaktadır. Doğal olarak bu bölgeden alınacak olan arılar verimli olmaz. Bu tarz bölgeler yerine Güney Ege, Düzce, Doğu Akdeniz gibi iklimsel özellikleri arı yetiştiriciliğine elverişli olan yerlerdeki ana arı satışı yapan firmalar tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

İnternette Ana Arı Satılır Mı?
Ancak ana arıların internetten satışından ziyade yerinde satılması hem firmayı görmek açısından hem de arılar hakkında detaylı bilgi alınması açısından son derece önemlidir. Güvenilirliğini kanıtlamış olan firmalar için ise internetten siparişin bir sakıncası bulunmamaktadır.

Tecrübe Önemlidir
Arıcılık başlı başına tecrübedir. Ana arı satışının yapılmasında her zaman tecrübeli firmalar tercih edilmelidir. Firmanın yönlendirici özelliği olması gerekmektedir. Çünkü her arı her iklimde yetiştirilmez. Öte yandan arılarında belli yetiştirilme tarzları vardır. Üretici firmanın bu yetiştirilme tarzlarına göre ürettiği arılar tercih edilmelidir. Ana arı satışında ucuza kaçılmamalıdır. Arılardan elde edilecek olan verimin son derece yüksek olması için kaliteli ve damızlık arılar tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here