Satılık Arı Gümüşhane

0
344
satılık arı gümüşühane

Ülkemizin birçok yöresinde balcılık yapılmaktadır. Antalya, Trabzon, Balıkesir ve daha birçok ilde, bal üretimi gerçekleşmektedir. Dağlarda ve ovalarda bulunan kovanlar, gerçek bal üretiminde üst sıralarda yer almaktadır.

Profesyonel arıcılık için ilk önemli adım arı satın alma işlemidir. Şirketimiz, bu konuda yılların tecrübesine sahiptir. Satılık arı Gümüşhane sektöründe, bölgesel farklılıklar göz önüne alınmaktadır. Giresun’un bitki örtüsü ve iklimi, arı tercihinde önemli rol oynamaktadır.

Satışlarda Arı Cinsi ve Adedi Önemlidir

Çerçeveli, paketli veya kovanlı arı satış işlemleriyle, arıcılıkta profesyonellerin tercihi haline geldik. Satılık arı Gümüşhane fiyat listesi ve diğer illerin fiyat listesi, adres uzaklığı ve arı ırkına göre belirlenmektedir.

Kargo seçenekleriyle gerçekleştirilen arıcılık hizmetinde, güzergah üzeri olan adreslere ücretsiz teslimat gerçekleşmektedir. Şehir merkezlerine veya ilçe merkezlerine gerçekleştirilen kargo hizmetinde, belli noktalara ürün teslimatı gerçekleşmektedir. Mesela, satılık arı Gümüşhane için gerçekleştirilen siparişler, Gümüşhane’nin belli bir noktasına teslim edilir. Müşterimiz bu noktadan paketleri alır.

Firmamız Peşinatlı Çalışmaktadır

Çerçeveli satışlarda, yavru arılar çoğunluktadır. Yolda arılar telef olursa, zararı firmamız karşılamaktadır. Kargo ile anlaşmalı olan şirketimiz, bu konuda müşterisini mağdur etmemektedir. Satın alma işlemlerinde peşinat ödenmediği taktirde firmamız arıları adrese göndermemektedir. Sipariş işleminin gerçekleşmesi için, siparişin 5 adetten fazla olması gerekir. 40 ve üzeri siparişler, her zaman için gerçekleştirilebilir. Sipariş konusunda meydana gelen bütün problemler, kısa sürede çözüme kavuşturuluyor.

Bu sektörde meydana gelen aksaklıklardan biri de ana arı sorunudur. Çerçeveli veya kovanlı gerçekleştirilen paketlerde ana arılar boyalıdır. Ana arılar bazı durumlarda boyalı olmayabilir. Size gelen siparişleri kontrol ettiğiniz zaman ana arı kutulardan çıkmadığı zaman firmamıza bu durumu iletmeniz gerekir.

Baharla Birlikte Satışlarımız Başlıyor

Firmamız ana arıları ayrı bir pakette yeniden gönderebilmektedir. Satışlarımız kovanlı veya kovansız gerçekleşmektedir. Silkme ( çerçevedeki arıların plastik kutulara aktarılması) yöntemi, çerçeve sayısına göre hesap edilmektedir. Altı, yedi, sekiz ve dokuz çerçeveli satışlarda, yavru ve ballı arılar satılmaktadır. Bu yıl satılan arılar, geçen yılın yavrularıdır. Satış işlemlerini Nisan’da olmasının nedeni, bu aydan itibaren verimin yüksek olmasıdır. Ayrıca bu ayda ana arılar çıkmaya başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here