Ana Arı Gen Nedir

0
753
ana arı gen nedir

ANA ARI GEN olarak biz kimiz ve ne iş yaparız onun hakkında size kendimizi anlatmaya çalışacağız. Arıcılık işi dede mesleği olup, uzun yıllardır bu iş ile iştigal olmaktayız. Asıl yerimiz Sinop’tur. Arıların gelişimi ve çoğalması için ülkemizin farklı noktalarında ve illerinde bulunmaktayız. Yaptığımız iş arı satışı ve ana arı üretimi yapmaktadır.

Arı satışı olarak; arılığımızda ve bünyemizde bulunan arı ırkları üzerinden çerçeve hesabı arı satışı yapmaktayız. Çerçeve sayıları 6’lı, 7’li, 8’li ve 9 çerçeve olacak şekilde paketleme işlemi yapıldıktan sonra kendi araçlarımız ile Türkiye’nin her yerine il ve ilçeler olmak üzere dağıtıma çıkmaktayız. Almış olduğumuz bu siparişleri müşterilerimize kendi araçlarımız ile teslim etmekteyiz. Yaptığımız iş diğer adıyla paket arıcılık diyebiliriz.

Ana arı üretimi olarak; damızlık ve melez yani f1 olarak ana arı üretimi yapmaktayız. Ana arı üretimi için erken ilkbaharda Akdeniz tarafında olurken yazın ise İç Anadolu Bölgesi illerine doğru gitmekteyiz. Ana arı olarak ürettiğimiz ırklar ise; kafkas, karniyol, anadolu, belfast ve italyan ırkları olmaktadır. Ana arılar çiftleştikten sonra ana arı kutusunda yumurtası da görüldükten sonra kargo şirketi ile müşterilerimize ulaştırmaktayız. Ana arıya kargoda herhangi bir şey olursa sorumluluk tamamen bize ait olmaktadır.

Ana arı ırkı seçimi yaparken, bölgenizi flora ve rakımı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir ki ona göre tercih yapınız. Her ana arı her bölgede çalışacak diye bir şey yok. A bölgesinde çok bal yapan bir arı B bölgesinde etkin bir faaliyet gösteremeyebilir. O yüzden dolayı çevrenizdeki arıcılardan özellikle tecrübeli kişilerin bu konuda görüşünü alarak ana arı tercihi yapınız. Bu durum normal çerçeveli arı siparişi verirken de geçerli. Eğer bize aşağıdaki yorumlar kısmında da bölgeniz hakkında bilgi verirseniz yorumlarınıza cevap yazarak yanıtlarız.

ANA ARI GEN olarak ülkemizde yapılan bütün arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Bizleri görmek ve tanımak için fuarlara gelip daha yakından tanıyabilirsiniz. Yine arı ve ana arı siparişleriniz için bizleri daha yakında bilmek için arılıklarımızda da ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here